Türkiye'nin Tek Resmi ve Ana Yetkilisi EVALife
Eva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer Epilasyon
+90 544 224 80 73
info@evalife.com.tr
Çarşı Mahallesi Yazar Sokak No:8A Kartal/İstanbul
Eva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer Epilasyon

IPL ve Diode Lazer Epilasyon Arasındaki Fark

IPL ve Diode Lazer Epilasyon Arasındaki Fark

IPL ve Diode Lazer Epilasyon Arasındaki Fark kime sorduğunuza bağlı olarak değişmektedir. IPL ve Diode lazer epilasyon teknolojileri arasındaki farklara çelişkili yanıtlar alabilirsiniz. Çoğunluk, temel fark olarak IPL’nin aksine Diode lazerin etkinliğini belirtiyor, ancak bu nereden geliyor? Lazer epilasyon teknolojileri hakkında bilmeniz gerekenlere bir göz atıyoruz. Lazer epilasyon işine yatırım yapmadan önce Diode lazerler ile IPL’ler arasındaki farkları anlamak çok önemlidir.

IPL VE LAZER EPİLASYON ARASINDAKİ FARK

Lazer epilasyonun arkasındaki temel ilke, belirli ışık dalga boylarını ve nabız süresini belirli bir hedefle, yani çevredeki doku alanından kaçınırken kıl folikülündeki melanini eşleştirmektir. Melanin, cildimizde ve renkle ilişkili saçta doğal olarak oluşan pigmenttir.

DİOD LAZER EPİLASYONUNU NEDİR ?

Başarılı Diode lazer epilasyonunun anahtarı, yüksek enerjinin cilde verilmesidir. Enerji, kıl folikülünü çevreleyen melanin tarafından seçici olarak emilirken, çevredeki dokuyu etkilemez.

Diode lazerler, melaninde yüksek bir kesinti oranına sahip tek bir dalga boyunda ışık kullanır. Melanin ısındıkça kökü yok eder ve foliküle giden kan akışını yok ederek saçın kalıcı olarak uzamasını engeller. Primelase HR ve The Elysion gibi yüksek kaliteli lazer epilasyon makineleri , cildin yüzeyini korumak için kristal dondurarak soğutma ile temaslı soğutma (+ 5ºC) içerir, bu da seans hastalar için rahat ve ağrısız bir deneyim haline getirir. Diode lazerler yüksek frekanslı, düşük akıcı darbeler sağlar ve tüm cilt tiplerinde güvenle kullanılabilir.

IPL LAZER EPİLASYONUNU NEDİR ?

IPL (yoğun atımlı ışık) teknolojisi teknik olarak bir lazer seans değildir. Birçok dalga boyuna sahip geniş bir ışık spektrumu kullanır, yani saç ve cilt çevresinde odaklanmamış enerjiye yol açar. Sonuç olarak, folikülde çok fazla enerji israfı ve daha az seçici emilim olur ve bu da saçın daha az etkili bir şekilde tahrip olmasına neden olur. IPL ve Diode Lazer Epilasyon Arasındaki Fark Geniş bantlı ışığın kullanılması, özellikle entegre soğutma kullanılmadığında, yanıklar veya pigmentasyon gibi yan etkilerin olasılığını da artırır. IPL’ler tipik olarak çoğunlukla daha açık cilt tipleri için (Fitzpatrick ölçeğine göre 1-3) uygundur.

 

DİODE LAZER EPİLASYON İLE IPL ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Yukarıda özetlenen seans yöntemleri, tipik olarak IPL teknolojisinin tüy azaltma için daha düzenli ve uzun süreli seanslar gerektireceği anlamına gelir. Bir Diode lazeri, IPL’den daha fazla cilt ve saç tipini seans ederken, daha az hasta rahatsızlığı (entegre soğutma ile) ile daha etkili çalışacaktır.

İş hayatında müşterileriniz kraldır. Diode lazer epilasyon, işletmeniz için yüksek müşteri memnuniyeti ve en fazla yatırım getirisi sağlayan en etkili teknolojiyi sunmakla ilgilidir. Bununla birlikte, tüm Diode lazerler eşit yaratılmadığından, bunu sağlayan kritik faktörleri anlamak önemlidir.

Medikal CE işaretine sahip bir sistemin seçilmesi, çok daha sıkı ürün testleri ve kalitesinin güvencesini sağlar. Bunu başarmak için, orijinal üretici bir ISO 13485 akreditasyonuna sahip olacaktır. IPL ve Diode Lazer Epilasyon Arasındaki Fark. Çok da uzak olmayan bir gelecekte Medikal CE işaretinin tüm kozmetik cihazlar için yasal bir gereklilik olacağı düşünülmektedir.

Fiyatlar markalar arasında büyük farklılıklar gösterebilir. Fiyatlar ‘gerçek olamayacak kadar iyi’ görünüyorsa, hayattaki çoğu şey gibi genellikle öyle olduğunu unutmayın. Ucuz estetik makinelerin kalitesi daha düşük olacak ve uzun vadede işletmelere daha pahalıya mal olabilir.

Yüksek kaliteli Diode lazerler milyonlarca darbeye dayanabilir ve işletme maliyetlerini düşürür. Öte yandan IPL’ler, flaş lambalarının veya el parçalarının düzenli olarak değiştirilmesini gerektirecek ve toplam iş maliyeti dikkate alındığında maliyetlere dahil edilmelidir.

LAZER EPİLASYON CİHAZI FİYATLARI

Aşırı tıraş, cımbız ve ağda yapıyorsanız lazer epilasyon epilasyonunuz için mükemmel bir seçenektir. Lazer epilasyon, ışığı emen ve sonuçta saçı yok eden yüksek yoğunluklu ışığı saç köklerine gönderir. En çok yüz, bacaklar, çene, sırt, kollar, koltuk altı ve bikini hattındaki istenmeyen tüylerin giderilmesi için kullanılır. Kullanılan lazerler, çevreleyen cildi etkilemeden koyu ve kalın tüyleri seçici olarak hedefleyebilir. Lazerin her atımı bir saniyeden az sürer ve bir seferde birçok tüyü seans edebilir. Aslında, çeyrek büyüklüğündeki bir bölüm, bu bir saniyede işlenebilir. Üst dudağı epilasyon etmek bir dakikadan az sürebilirken, sırt veya bacaklar bir saat kadar sürebilir. Üç ila yedi seanstan sonra, seans edilen bölgelerde muhtemelen kalıcı saç dökülmesi yaşayacaksınız.

Lazer epilasyon tıbbi bir prosedür olduğundan, Tıbbi Eğitim Almış ve  dermatologlar gibi gerekli uzman  kişiler tarafından yapılması önemlidir. İşlemden önce, seansdan en az altı hafta önce her türlü koparma, ağda veya elektroliz işlemlerini sınırladığınızdan emin olun. Lazer, genellikle ağda veya yolma yoluyla alınan kıl köklerini seans eder. Ek olarak, seansı daha az etkili hale getirebileceği ve / veya seansdan sonra komplikasyonlara neden olabileceği için. Seansdan altı hafta önce ve sonra güneşe maruz kalmaktan kaçınmak önemlidir.

İşlem sırasında, seans edilen vücut kıllarınızın cilt yüzeyinin birkaç milimetre yukarısına kadar kesilmesini bekleyin. Daha sonra, lazer darbelerinin sokmasına yardımcı olmak için seans edilen bölgeye topikal bir uyuşturma ilacı uygulanacaktır. Son olarak lazer, seans edilen saçın rengine, kalınlığına ve konumuna göre ayarlanacaktır.IPL ve Diode Lazer Epilasyon Arasındaki Fark. Prosedür başladığında siz ve teknisyen lazerlerden göz koruması kullanacaktır. İşlemden sonra topikal bir soğutma ajanı herhangi bir rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olacaktır. Daha sonra bir sonraki randevunuzu dört ila altı hafta sonra planlayabilirsiniz. Seansdan sadece bir ila iki gün sonra. Cildin güneş yanığı hissetmesini ve görünmesini bekleyebilirsiniz, ancak soğuk kompres kullanmak yardımcı olacaktır.

 

Leave A Comment