Türkiye'nin Tek Resmi ve Ana Yetkilisi EVALife
Eva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer Epilasyon
+90 544 224 80 73
info@evalife.com.tr
Çarşı Mahallesi Yazar Sokak No:8A Kartal/İstanbul
Eva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon’ nedir?  Buz Lazer Epilasyon, bir klinikte Evalife  Buz  Lazer cihazı kullanılarak yapılan bir epilasyon tedavisidir . Makine, dermisi, kıl folikülünü etkili bir şekilde ‘öldüren’ ve saç büyümesini önleyen bir sıcaklığa kademeli olarak ısıtır. Cihazın ciltle temas eden kısmı, folikülleri hedef alırken cildin yüzeyini rahat tutmak için buz gibi soğuktur.

Buz lazeri ve IPL arasındaki fark nedir?

Daha önce geleneksel lazer ile  ‘Buz Lazer Epilasyon  ile temel farklar şunlardır:

  • Soğuk ipucu:Ciltle ilk temas ettiğinde gerçekten çok soğuktur, bu yüzden ısındığını bile fark etmeniz uzun zaman alır.
  • Bir jel uygulanır ve ciltle sürekli temas sağlanır:Her alan berrak bir jel (ultrason gibi) ile hazırlanır.  Ve ardından cihaz bölgeye yerleştirilir ve teknisyen hızlı hareketlerle cilt üzerinde hızlı hareketlerle kaydırır. O bölgenin tedavisi tamamlandı. Her lazer sarsıntısı arasında kaldırıldığı ve aynı alanın üzerinden geçemediği. Diğer IPL tekniklerinin aksine, Buz Lazer Epilasyoni tüm alanı birden çok kez kaplar ve çok kapsamlıdır.
  • Daha az acı verici:Geleneksel IPL, sıcak bir lastik bantla titreşiyormuşsunuz gibi hissedebilir, ancak buz lazerinde hissettiğiniz ana şey ısıdır. Oldukça rahat tutulur ve yavaş ısınır.
  • Çoğu cilt ve saç tipinde kullanılabilir:Evet, bronz cilt bile. Önceki lazer türleri optimum tedavi için açık ten ve koyu tüyleri tercih ederken. Soprano ICE daha derin cilt tonlarının yanı sıra daha ince, daha açık tüylerde de başarıyla kullanılabilir.

Buz Lazer Epilasyonun Faydaları

Lazerler, saçtaki koyu pigmenti hedeflemek, parçalamak ve yok etmek için darbeli ışık kullanır. Bu yüzden koyu saçlarda çok iyi çalışıyor. Ancak maalesef bu, lazerlerin cilt pigmentlerini de hedef alacağı anlamına gelir ve bu da renk değişikliğine neden olabilir.

Lazerler ve darbeli ışıklar, daha koyu saçlı ve daha açık ten tonlarına sahip kişilerde en iyi sonucu verir. Dermatolog Uzmanlarına göre, “Lazer epilasyon için ideal adaylar açık tenli ve koyu renkli tüylü hastalardır.

Sarı saçlı hastalarda lazer nispeten etkisizdir çünkü saç ampulünde hedef alması.  İçin minimum pigment vardır ve güvenir. eylem mekanizması için bu hedefe. ” Ancak açık renk saçlı veya koyu tenli kişilere sonuç vermek için oluşturulan Diode ve Nd-Yag gibi cihazlar bulunmaktadır. Daha derin cilt tonları için, yanlış tipte makine ve lazerler kullanmak renk değişikliğine neden olabilir. Cildiniz koyuysa, kendinizi asla bir Intense Pulsed Light (IPL) tedavisine maruz bırakmamalısınız. Dermatolog Uzmanları, “Koyu tenli olanlar potansiyel olarak kalıcı hiper veya hipopigmentasyon gibi olumsuz olaylara karşı daha yüksek risk altındadır.

Bunun nedeni, lazer tarafından yanlışlıkla vurulabilen ve yok edilebilen kıl folikülünü çevreleyen daha fazla pigmente sahip olmalarıdır” diyor. Bu tabii ki koyu ten rengine sahip hastaların lazer epilasyon yaptıramayacağı anlamına gelmiyor. Bu basitçe, kurul onaylı bir dermatoloğa gitmenin daha da önemli olduğu anlamına gelir.  Çünkü sağlayıcının doğru lazeri seçmesi ve riski en aza indirmek için doğru ayarları kullanması kritik önem taşır. ” Lazerler uzun bir yol kat etti ve teknoloji sürekli olarak gelişiyor.

Randevunuzu alırken cilt tonunuzu ve saç renginizi tanımlayın.  Ve salona hangi lazerleri kullandıklarını sorun (ve saçınız ve cilt tonunuzla sonuç verip vermeyeceklerini). Bazı işletmeler, daha derin cilt tonları için açık tüylerin veya lazerlerin çıkarılmasında uzmanlaşmıştır. Bu da orada ne tür bir tedavi alacağınızı anlamayı kolaylaştırır.

Buz Lazer Epilasyon İçin Nasıl Hazırlanır?

Saçınız ve cilt tonunuz için hangi lazer türünün en iyisi olduğuna karar verdiğinizde. Seanslarınızdan bir veya iki gün önce tıraş olmanız söylenecektir. Ayrıca tedaviden önce ve sonra bronzlaşma ve kendi kendine bronzlaşmadan kaçınmak isteyeceksiniz. Olumsuz etkilerden kaçınmak için bazı ilaçları almayı bırakmanız gerekebilir, bu nedenle aldığınız her şey konusunda dürüst olun.

Randevu gününde cildinizde losyon, deodorant veya başka herhangi bir ürün kullanmaktan kaçının. Seanslarınızdan önce ve sonra yapmanız ve yapmamanız gereken diğer şeyler hakkında estetisyeninize danıştığınızdan emin olun.

Genellikle seansınızdan bir saat önce birkaç ibuprofen almanız önerilir. Bazı insanlar, seansınızdan 20 dakika önce cildi yüzde dört lidokain içeren bir sprey veya kremle uyuşturmanızı önerir.

Lazer epilasyondaki darbeli ışık, bazı makineler farklı performans gösterse de, cildinize yapışan bir lastik bant gibi hissediyor. Her zap incitmez ve alt bacaklar gibi bazı bölgeler, uyluklarınız gibi diğerlerinden daha fazla acı çekmez.

Buz Lazer EpilasyonTedavisi Sırasında Neler Beklenmeli

Ofis ziyaretinin kendisi genellikle uzun sürmez. Yine de tedavi edilen alana bağlıdır. Sırtınız veya bacaklarınız bir veya iki saat sürebilir, üst dudak ise yalnızca birkaç dakika sürebilir.

Sonuçları ilk randevunuzdan sonra göreceksiniz, ancak tüyleri kalıcı olarak almak için birkaç uygulama gerekecektir. Yaklaşık dört hafta aralıklarla yapılan dört ila altı seansta, saç uzamasında yüzde 70 ila 80 azalma göreceksiniz. Ingleton’a göre, “Her tedaviden sonra, kıllar 1-2 haftalık bir süre uzamaya devam ediyor. Gibi görünebilir, ancak bu kıllar aslında cansızdır ve sadece vücudunuz tarafından dışarı atılır. Bu kıllar bir kez itildiğinde saç yerine daha ince bir saç çıkar. Her uygulamada saçlar daha ince ve seyrekleşir.Genellikle, yeniden büyümenin görülmemesi 6 ila 8 tedavi gerektirir. “En iyi sonuçlar için, en az birkaç yıl boyunca yılda bir kez bakım tedavileri yaptırın.

Buz Lazer Epilasyon ve darbeli ışık aynı anda birkaç folikülü hedef alır.  (Bu onları sırt, omuz, kol ve göğüs kıllarını tedavi etmek için harikadır), böylece geniş cilt alanlarını tedavi edebilirsiniz. Daha geniş alanlarda elektroliz yapmak yıllar sürebilirken. Her iki bacak için tipik bir lazer epilasyon seansı genellikle iki saatten az sürer. Üst dudakta ve çenede daha açık renkli saçlar yanıltıcı olabilir. Bazı lazerler açık saçları sorunsuz olarak hedefleyebilir, ancak birkaç tedavi gerektirebilir.

Bir bölgeyi tedavi ettikten sonra saçlar 10 ila 14 gün içinde dökülür. Onuncu günde duşta hafif şekerli bir ovalama kullanmak cildin pul pul dökülmesine ve tüylerin alınmasına yardımcı olacaktır. Estetisyeninizin önerebileceği ürünleri kullanmak ve tedavi sonrası önerilerini dikkatle takip etmek de iyi bir fikirdir.

Buz Lazer Epilasyon Yan Etkileri

Buz Lazer Epilasyon Yan etkileri minimal olsa da, en yaygın olanı cilt tahrişidir. Kızarıklık ve şişlik meydana gelebilir ve tipik olarak tedaviden sonraki ilk birkaç saat içinde azalır. Deri renginin bozulması da bir endişe kaynağı olabilir, bu nedenle araştırmanızı yapmanız ve güvendiğiniz bir profesyonele gitmeniz önemlidir.

Buz Lazer Epilasyon Bakım Sonrası

Tedaviden sonra tüysüz bir hayatın tadını çıkaracağınızın hiçbir garantisi yoktur . Buz Lazer Epilasyonun bazı insanlar için diğerlerinden daha iyi çalıştığını hatırlamak önemlidir.

Saç çıkma oranlarının ne olduğunu kimse kesin olarak bilmiyor. Bazı insanlar birkaç ay veya yıl sonra yeniden büyümeyi fark ederken. Diğerleri bir daha asla tıraş olmak zorunda kalmadıklarını fark eder.

 

Leave A Comment

X