Türkiye'nin Tek Resmi ve Ana Yetkilisi EVALife
Eva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer Epilasyon
+90 544 224 80 73
info@evalife.com.tr
Çarşı Mahallesi Yazar Sokak No:8A Kartal/İstanbul
Eva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer Epilasyon
Diode Lazer

Diode lazer, cildi korurken tüyleri alarak nazik bir dokunuş sunan bir lazer epilasyon tedavisidir. Bu lazer epilasyon şekli, tüm cilt ve tüy tiplerinde etkili bir tedavidir.

Diode Lazer Epilasyon Etkili mi?

Diode lazer epilasyon etkili bir tedavi yöntemidir. Birçok hasta saçlarının uzun vadede alındığını görecektir. Diode lazer epilasyon minimum rahatsızlık verir.

Diode Lazer Epilasyon Kalıcı mı?

Diode lazer epilasyon, ihtiyaçlarınıza ve saç tipinize göre özelleştirilmiş bir tedavi sürecinin ardından kalıcı olabilir. Tüm saçlar aynı anda bir büyüme aşamasında olmadığından, tüyleri kalıcı olarak almak için belirli tedavi alanlarını tekrar ziyaret etmek gerekebilir.

Tüy, vücudun çeşitli bölgelerinden tamamen çıkarıldıktan sonra, yalnızca önemli bir hormonal değişiklik gibi çok nadir durumlarda yeniden uzar.

Lazer Epilasyon İçin Kaç Tedaviye İhtiyaç Vardır?

Planlamanız gereken lazer saç tedavisi sayısı, tedavi edilmesi gereken alana bağlıdır. Çoğu durumda 3-5 tedavide çok önemli sonuçlar görülebilir. Tam ve kalıcı olarak çıkarılması için farklı zamanlarda 7-10 tedavi gerekli olabilir.

Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Var mı?

Lazer epilasyon doğru yapıldığında yan etki riski son derece düşüktür. Yetkili bir pratisyen, lazer ayarlarını cildinize ve tedavi edilen vücut bölgesine göre özelleştirmelidir.

Çoğu durumda, yüz veya boyun bölgesinde lazer epilasyon uygulanan hastaların ciltleri. Tedaviden kısa bir süre sonra bir bez veya kremle soğutulacaktır. Hafif kızarıklık olabilir ancak bu şişliğe kadar ilerlememelidir. Tedaviden hemen sonra kozmetikler kullanılmamalıdır.

Lazer Epilasyon Yüzde Güvenli mi?

Lazer epilasyon, yüz bölgeleri için son derece güvenlidir. Yüzde kullanılan lazer darbesi, cildin daha kalın olduğu vücudun diğer bölgelerinde kullanılan darbeden çok daha yumuşaktır. Herhangi bir zamanda lazerin gücünden rahatsızlık duyuyorsanız, hemen ayarlanabilir.

Yara izlerinin giderilmesinde özel tıbbi lazerler kullanılabilir. Bununla birlikte, her ayrı prosedür için uygun ayarlara ayarlanmış doğru lazer türünün kullanılması çok önemlidir.

Lazer Epilasyon Kılın Yeniden Büyümesini Teşvik Eder mi?

Diode lazer tarafından hedeflenen saç kökleri kalıcı olarak kaybolur ve bu folikül ile ilişkili gelecekteki büyümeyi engeller. Gelecekte hiçbir tedavi veya stimülasyon, uygun ve tam olarak tedavi edilmiş bir folikülü geri getirmeyecektir.

Lazer epilasyon, foliküldeki melanini hedef alarak kıl köklerini çıkarmak için lazer ışığı kullanır. Melanin, saça rengini veren pigmenttir. Melanin varlığı lazerin hassas bir şekilde hedef alınmasına, ısıtılmasına ve kıl folikülüne zarar vermesine izin verir.

Bireysel kıllar birer birer hedeflenmelidir. Tüm tüyler aynı anda aktif olarak uzamadığından, tüm tüylerin alındığından emin olmak için. Hasta tüm saç büyüme döngüsü boyunca tedavi edilmelidir.

Bir Diode lazeri, görünür ila kızılötesi aralığında tutarlı ışık projeksiyonu üreten yarı iletken teknolojisini kullanır. Diode Lazer Epilasyon, epilasyon için diğer bazı yöntemlere göre daha kalıcı. Eksiksiz, hızlı, ağrısız, etkili bir çözüm arayan kişiler arasında popülerdir. Saçları almak için lazer kullanmak, saç köklerinin yeni saç çıkmasını engelleyerek çalışır.

Diode Lazer Sistemi, 808nm dalga boyunda lazer ışığı yayabilir. Saç kökünde bulunan melanin tarafından emilerek saç kökünü yok edebilir. Kıl gövdesi aynı zamanda lazer ışıklarından gelen enerjiyi de emerek yok edilebilir ve gazlaştırılabilir. Daha sonra istenmeyen tüyler tamamen ve kalıcı olarak alınabilir.

808nm Diode Lazeri Nasıl Çalışır?

Diode lazerler, derideki, genellikle melanin veya kandaki belirli kromoforları hedeflemek için seçici fototermoliz prensibini kullanır. Lazerler, çevredeki dokuyu zarar görmeden bırakırken seçici olarak ısıtarak kromoforlara zarar verir. Örneğin istenmeyen tüyleri tedavi ederken saç köklerindeki melanin hedeflenir. Ve zarar görür, bu da saç büyümesinin ve yenilenmesinin bozulmasına neden olur. Bir Diode lazeri, soğutma teknolojisi veya tedavi etkinliğini ve hasta konforunu artıran diğer ağrı azaltma yöntemleriyle tamamlanabilir. Tüm pigmentli saçlarda ve bronzlaşmış cilt dahil tüm cilt tiplerinde kalıcı tüy azaltma. Bu esneklik, hem doktorlar hem de tıbbi spa profesyonelleri için uygun hale getirir.

808nm Diode Lazeri Nasıl Çalışır?

Diode Lazer epilasyon, kıl kökünün kökünü tahrip ederek çalışır. Tedavi sırasında ışık parlamaları cilt üzerine dağılır ve kıl folikülündeki melanin tarafından emilir. Lazerden gelen enerji ısınır ve kıl folikülüne zarar verir, yeniden büyümeyi uyaran hücreleri başarıyla engeller. Tüylerin bir döngüde büyüdüğünü ve tüy almanın yalnızca aktif büyüme aşamasında etkili olduğunu unutmamak önemlidir.

Her saç, üç büyüme aşamasından geçer: anajen aşaması, katajen aşaması ve telojen aşaması. Büyüme aşaması olarak da bilinen anajen aşaması, saçınızın aktif olarak uzamaya devam ettiği süredir. Geçiş aşaması olarak da bilinen katajen aşaması, kıl folikülünün küçüldüğü ve folikülün tabanındaki bir yapı olan papilladan ayrıldığı zamandır. Dinlenme aşaması olarak da bilinen telojen aşaması, eski saçın serbest bırakılıp döküldüğü zamandır. Eski saç döküldüğünde, saç folikülü papillaya yeniden bağlanır ve döngüyü tekrarlayarak anajen fazına tekrar girer.

Vücudunuzdaki her saç, herhangi bir zamanda büyüme döngüsünün farklı bir aşamasında olabilir. Bu nedenle, anajen aşamasında kılları hedeflemek için, büyüme aşamalarında çok sayıda kıl kökünü hedeflemek için birden fazla lazer tedavisi gereklidir.

Optimal 808nm Dalgaboyu

808nm dalga boyu, yüksek ortalama güç, yüksek tekrarlama oranı ile saç folikülünün derinlemesine nüfuz etmesini sağlar. 808nm, onu güvenli kılan orta düzeyde bir melanin emilim seviyesine sahiptir. Derin penetrasyon yetenekleri, saç folikülünün Bulge ve Bulb’unu hedeflerken, orta düzeyde doku derinliği penetrasyonu, onu kolları, bacakları, yanakları ve sakalları tedavi etmek için ideal hale getirir.

Hastalar ne tür sonuçlar bekleyebilir?

Çoğu hasta, istenen sonuçları elde etmek için 4 ila 6 hafta arayla 5 ila 8 tedaviye ihtiyaç duyar. Evalife Lazer teknolojisi ile neredeyse her hasta – cildi veya saç tipi ne olursa olsun. İstenmeyen tüyler için uzun süreli temizleme sonuçları alabilir. Daha açık saça sahip hastalar, diğerlerinden daha fazla tedaviye ihtiyaç duyabilir, ancak tedavilerinin sonunda yine de etkili sonuçlar göreceklerdir.

Kalıcı tüy azaltma sonuçları elde etmek için çoğu hasta 6 ila 12 tedaviye ihtiyaç duyar. Büyüme aşamasında folikülleri hedeflemek için tedaviler 4 ila 6 hafta arayla yapılır. Kullanılan teknoloji ne olursa olsun, hastalar cilt tiplerine ve saç rengine bağlı olarak farklı oranlarda sonuç alırlar.

Işık bazlı epilasyon türleri nelerdir?

Kalıcı tüy azaltma için kullanılan iki ana teknoloji lazerler (Diode) ve yoğun darbeli ışık (IPL) sistemleridir. Evalife Lazer, dünya çapında uygulayıcılar ve hastalar tarafından güvenilen hem IPL hem de Diode lazer epilasyon teknolojileri sunar. Bu iki epilasyon teknolojisi eksiksiz, kalıcı, ağrısız, güvenli, hızlı ve etkilidir.

Lazer ve IPL tedavisi arasındaki fark nedir?

Diode Lazerler, saçtaki melanini özel olarak hedeflemek için tek, konsantre bir dalga boyunda ışık üretir. Diode teknolojisi tipik olarak 800nm ​​ila 810nm arasında bir dalga boyu kullanır. Yoğun Atımlı Işık (IPL), saçtaki melanini hedeflemek için. Belirli bir dalga boyu yerine 550 nm ila 1200 nm civarında geniş bir ışık spektrumu üretir. Aksi takdirde, her iki tedavi de en iyi sonuçları elde etmek. İçin saçı verimli bir şekilde hedefler ve esasen aynı şekilde çalışır

Diode lazer epilasyon güvenli midir?

Kullananların çoğu lazer epilasyonun güvenli olduğunu ve iyi tolere edildiğini düşünüyor. Prosedürle ilişkili herhangi bir uzun vadeli sağlık riski görünmemektedir.

Bununla birlikte, bazı kişiler lazer epilasyondan sonra küçük yan etkiler yaşayabilir. İnsanlar, daha geniş bir cilt alanına yaptırmadan önce, dermatologlarından küçük bir deri parçasının tedaviye nasıl tepki verdiğini test etmelerini istemelidir.

Lazer epilasyon tedavisi görmek isteyen kişiler her zaman tam yetkili bir pratisyen kullanmalıdır.

Evalife Lazer Diode Lazer Çözümü

Evalife Lazer diode teknolojisi, çok sayıda klinik çalışmada ve güzellik masajında ​​onaylanmıştır. Müşterilerimiz Diode Lazer özelliklerinden yararlanmakta ve yüksek hasta memnuniyeti ve faydalarının keyfini çıkarmaktadır. Evalife Lazer, yüksek akıcılık sağlayabilen yüksek güçlü diode teknolojisini kullanır. Bu, kullanıcı tarafından seçilen darbe süresi, yüksek performans için etkili temaslı soğutma sistemi ile birleştirilmiştir.

 

 

Leave A Comment