Türkiye'nin Tek Resmi ve Ana Yetkilisi EVALife
Eva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer Epilasyon
+90 544 224 80 73
info@evalife.com.tr
Çarşı Mahallesi Yazar Sokak No:8A Kartal/İstanbul
Eva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon ile istenmeyen tüylere veda etmek artık çok kolay. Eğer istemediğiniz tüylere veda etmek için cımbız ve ağda metodlarından memnun değilseniz. Sizler de Eva Life 8 Lazer epilasyon cihazı bu sorunlarınıza veda edebilirsiniz. Lazer epilasyon ülkemizde en yaygın olarak kullanılan kozmetik seçeneklerinden biridir.

Lazer epilasyon diğer epilasyon modellerinden ayıran en önemli unsuru kalıcı ve sağlıklı olması olarak bilinmektedir. Kadın ve erkeklerin istenmeyen tüy ve kıllarından kurtulmak istemesi. Ve daha güzel bir görünüme kavuşmak istemelerinden dolayı lazer epilasyon modellerini tercih etmektedir. Lazer epilasyon ülkemizde yakın bir dönem de kullanılmaya başlanmış. Ve kullanıcılar tarafından büyük ilgi ve beyeni görmüş olması sonrası hızla yayılmıştır.  Lazer epilasyon diğer epilasyon modellerine kıyasla daha kolay ve pratik olmaktadır. Aynı zaman diğer epilasyon modellerinde yaşanılan acı ve sorunların hiçbiri lazer epilasyon sistemlerinde yaşanmamaktadır.

Lazer Epilasyon Nedir ?

Eva life lazer epilasyon cihazındaki Foliküller deki pigment ışığı tüy kökünü emer ve yok eder. Lazer Epilasyon metodu yüz, bacak, çene, sırt, kol, koltuk altı ve bikini çizgisindeki istenmeyen tüylerin alınmasında sizlere yardımcı olmaktadır. Lazer epilasyon cihazının hassasiyeti sayesinde vücudunuza hiçbir zarar vermeden istenmeyen tüylerinizden kolaylık ile kurtulabilirsiniz. Aynı zaman da Eva life epilasyon cihazı koyu ve kaba tüyleri hedef alarak onlardan kurtulmanıza yardımcı olabilmektedir. Lazerin her hızı sayesinde her atımı bir kısmı alır ve aynı anda bir çok tüyü de tedavi edebilmektedir. Küçük alanları bir dakikadan kısa sürede ve sırt bölgesi yada bacak gibi alanlar da ise bir saat kadar sürebilmektedir.

Lazer epilasyonlar kişilerin sağlıkları açısından hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Doğru cihazların kullanılması ve uzmanlar tarafından yapılması halinde kişiler için bir sorun teşkil etmemektedir. Bu sebepten dolayı uygulama yaptırmak isteyen kişilerin firma ve salon seçimlerinde kapsamlı bir araştırma yapması. Bunun neticesinde karar vermesini önem ile vurgulamak isteriz.  Uygulama işlemleri öncesinde uzmanlar epilasyon yapılmak istenen bölgen, cilt tipi ve rengini inceleyerek. Doğru cihaz seçimi yaparak kişilere bu işlemin kaç seans da yapılacağı hakkında bilgi vermesi gerekmektedir.

Epilasyon hakkında Bilinmesi Gerekenler

Uygulama sistemlerinin asıl amacı da doğru olarak bilinmesi gerekmektedir. Lazer epilasyonun amacı kıl ve tüyleri yok etmek değil bunların oluşmasını sağlayan kökleri pasif etmek yani yok etmektir. Uygulasmasında lazer ışınları kıl köküne uygulanmakta ve kök hücrenin foksiyonlarının kısıtlanarak tekrar tüy oluşturması engellenmektedir.

Lazer yöntemi estetik ve tıbbi alanlar da birden fazla alanda kullanılmaktadır.  Kadın ve erkeklerde psikososyal bir sorun olarak bilinen istenmeyen tüylerin giderilmesii. Ve daha güzel bir görünüm elde etmek için lazer sistemli estetik sistemleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Uygulama dünya genelinde yaklaşık olarak 25 senedir kullanılmaktadır. Uygulamayı yaptırmak isteyen kişilerin minimum 15 günde boyunca epilasyon yaptırmak istedikleri bölgelerdeki tüylere dokunmamış olması gerekmektedir.  Bunun sebebi de epilasyon yapacak olan uzmanların tüylerin uzunluk ve sertliği hakkında bilgi sahibi olması. Ve uygulanacak epilasyon modeli ve seans süresi hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmaktır. Uygulama da sağlanacak verimliliğin belirlenmesi için bu işlem önem arz etmektedir.

Lazer epilasyon cihazları ile uygulanan seanslarda kalıcılık ise üç ve yedi seans sonrasında sağlanmaktadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılmaktadır ?

Lazer epilasyon işlemi öncesi analiz ve planlama yapıldıktan sonra epilasyonun uygulanacağı bölge temizlenir. Ve uygun cihaz ile epilasyon yapılacak olan bölgeye  seri atışlar yapılmak suretiyle işleme başlanmaktadır. Lazer epilasyon işlemleri süreci cilt, tüy tipi ve rengine göre değişiklikler göstermektedir.

Lazer epilasyon cihazının başlığı tarafından kıl köklerine doğru gönderilen ışınlar ile cilt yüzeyi taranır. Kişilerin cildine ulaşan lazer ışınları melanin adlı tüye rengini veren. Madde tarafından tutulur ve lazer tarafından iletilen enerji tüy yüzeyinde ısı enerjisine dönüşür. Vücut üzerinde bulunan tüyden tüy köküne inen ısı enerji kökün deforme olmasını sağlayarak bölgede tekrar oluşmasını engellemektedir.  Yapılan bu uygulama ile kişiler istenmeyen tüylerden uzun vadede kurtulmuş olmaktadır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir ?

Lazer epilasyon sistemlerinde uygulanan metodlar 4 farklı şekilde bulunmaktadır. Dalga boyları farklılık  gösteren bu epilasyon sistemlerinde kişilerin vücut yapısı, köklerin durumu. Ve cilt rengine göre uzmanlar tarafından yapılan analiz sonrasın en uygun olan metodlar kişilere uygulanmaktadır.  Cihazların dalga boyu deriye nüfuz etme kapasitesinin belirlenmesini sağlamaktadır. Dal ga boyu kısaldıkça kıl kökü tarafından tutulması artar. Yüksek dalga boyunda kişilerin hissettiği acı fazladır. Ancak cihazların modelleri ve ayarlarına göre bu durumlar da farklılıklar yaşanmaktadır. Genel olarak uygulanan lazer epilasyon çeşitleri şu şekildedir.

 • Ruby: Epilasyon çeşitlerinde Ruby lazer 694 nm dalga boylu bu lazer tipi çok kısa tüyler üzerinde etkilidir. Açık renkli kişiler daha etkili olan Ruby Lazer dudak üstü gibi küçük  bölgelerde etkilidir.
 • Alexandrite: Epilasyon çeşitlerinde Alexandrite lazer dokulara zarar vermeden. Uygulanabilen 755 nm dalga boylu Lazer epilasyon çeşidi. Büyük başlığa sahip olduğu için hızla geniş bölgelere etki ederek  kısa seans süresini sağlamaktadır. Çok koyu olmayan cilt renklerinde ve koyu renk kıllarda etkili olmaktadır. Yüksek soğutucu sistemi ile acı hissedilmez. İşlemin ardından istenmeyen tüyler vücuttan uzaklaştırılmış olur. Vücut tüylerine rengini veren melanin, Alexandrite Lazer tarafından iyi tutulur. Bu yüzden açık ten rengine sahip kişilerde daha etkilidir.
 • Diode:   En yaygın olarak kullanılan ve başarılı sonuçlar veren epilasyon çeşidi olarak bilinmektedir. 800 nm dalga boyuna sahip Diode Lazer ince tüylerin giderilmesinde etkilidir. Cilde çok yakın mesafeden atışlar yaptığından soğutucu jel ile birlikte kullanılır. Tüm cilt tiplerinde uygulanan lazer, batık kıl köklerine de etki gösterir. Manuel ayarlama imkanı olduğundan koyu renkli cilt tiplerine de zarar vermeden uygulanabilmektedir..
 • Nd: Yag:  Epilasyon çeşitlerinde Koyu ve açık tenlilerde etkili olan bu lazer tipi diğer metodlara nazaran acıyı daha fazla hissettirmektedir.  1064 nm dalga boyu ile bilinen Nd: Yag Lazer, açık renkli ve ince kıllarda etkilidir. Geniş çaplı ucu ve uzun atım süresi sayesinde etkilidir

Lazer Epilasyon İçin Nasıl Hazırlanmalı ?

Gerçekleştirmek için eğitim gerektiren ve potansiyel riskler taşıyan tıbbi bir prosedürdür. Epilasyon yaptırmadan önce, prosedürü uygulayan doktor veya teknisyenin kimlik bilgilerini iyice kontrol etmelisiniz. Lazer epilasyon yaptırmayı planlıyorsanız, tedaviden altı hafta önce tüy yolma, ağda ve elektrolizi sınırlamalısınız.

Bunun nedeni, lazerin ağda veya yolma yoluyla geçici olarak alınan kıl köklerini hedeflemesidir. Ayrıca tedaviden altı hafta önce ve sonra güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız.

Güneşe maruz kalma, epilasyonu daha az etkili hale getirir ve tedaviden sonra komplikasyonları daha olası hale getirir.

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra ne yapmalıyım ?

Olası yan etkilerden kaçınmak için tüm hastaların cildini güneşten koruması gerekir. Epilasyondan sonra şunları yapmalısınız:

 • Tedavi edilen cildinize doğrudan güneş ışığından kaçının.
 • Bronzlaşma yatağı, güneş lambası veya başka bir kapalı bronzlaşma ekipmanı kullanmayın.
 • Dermatoloğunuzun bakım sonrası talimatlarını izleyin.

Tedaviden sonra biraz kızarıklık ve şişlik göreceksiniz. Bu genellikle hafif bir güneş yanığına benziyor. Soğuk kompres uygulamak rahatsızlığınızı azaltmaya yardımcı olabilir.

Epilasyon genellikle gerçek bir kesinti gerektirmez. Lazer epilasyon yaptırdıktan hemen sonra tedavi edilen cildiniz kırmızı ve şişmiş olacaktır. Buna rağmen çoğu insan günlük aktivitelerine geri dönüyor.

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra sonuçları ne zaman göreceğim?

Sonuçları muhtemelen tedaviden hemen sonra göreceksiniz. Sonuçlar hastadan hastaya değişir. Saçınızın rengi ve kalınlığı, tedavi edilen bölge, kullanılan lazer türü ve cildinizin rengi sonuçları etkiler. İlk uygulamadan sonra saçta ila% azalma bekleyebilirsiniz.

Tüyleri almak için çoğu hastanın 2 ila 6 lazer tedavisine ihtiyacı vardır. Tedavileri bitirdikten sonra, çoğu hasta tedavi edilen ciltte birkaç ay hatta yıllarca saç görmez. Saç yeniden uzadığında daha az olma eğilimindedir. Kıllar ayrıca daha ince ve daha açık renkli olma eğilimindedir.

Lazer epilasyonun sonuçları ne kadar sürer?

Çoğu hasta aylarca hatta yıllarca tüysüz kalır. Saçların bir kısmı yeniden çıktığında muhtemelen daha az fark edilecektir. Bölgeyi tüylerden arındırmak için hastanın bakım lazer tedavisine ihtiyacı olabilir.

Lazer Epilasyon Muhtemel yan etkiler nelerdir?

Lazer epilasyon kıl köklerine uygulanmasından dolayı kişilerin sağlıkları açısında bir sorun teşkil etmemektedir. Sadece işlem sırasında az bir acı hissi doğurmaktadır. Epilasyon uygulamalarını diğer yöntemlerden ayıran en önemli özelliklerden biri de dokuya zarar vermemesidir.  Doğru uzman ve doğru cihazın kullanılması haliden dokularda herhangi bir zarar yada iz meydana gelmemektedir.  Bilinen epilasyon uygulamalarında herhangi bir yan etki yada zarar bulunmamaktadır. Epilasyon işlemleri sonrasında istenmeyen kıl ve tüylerden kurtularak güzelliğinizi artırabilir ve daha canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

En sık görülen yan etkiler küçüktür ve 1 ila 3 gün sürer. Bu yan etkiler şunları içerir:

 • Rahatsızlık
 • Şişme
 • Kırmızılık

Bir dermatolog tarafından veya dermatoloğun doğrudan gözetimi altında yapıldığında diğer olası yan etkiler nadirdir. Diğer olası yan etkiler şunları içerir:

 • Kabarcıklanma
 • Herpes simplex (uçuk) salgınları
 • Enfeksiyonlar
 • Yara izi
 • Cilt renginin açılması veya koyulaşması

Zamanla cilt rengi normale dönme eğilimindedir. Ancak cilt rengindeki bazı değişiklikler kalıcıdır. Bu nedenle, lazer tedavilerinde uzman ve cilt hakkında derinlemesine bilgi sahibi bir tıp doktoru görmek çok önemlidir.

Dermatoloğunuzun talimatlarına uymanız da önemlidir. Hem tedavi öncesi hem de tedavi sonrası talimatlara uymak, yan etki riskinizi büyük ölçüde azaltacaktır.

Epilasyon için başka bir lazer tedavisi ne zaman güvenlidir?

Bu hastadan hastaya değişir. Tüyleri almak için genellikle bir dizi lazer tedavisi gerekir. Çoğu hasta 4 ila 6 haftada biryaptırabilir. Dermatoloğunuz size başka bir tedavinin ne zaman güvenli olduğunu söyleyecektir.

Çoğu hasta biraz saç uzaması görür. Dermatoloğunuz, sonuçları korumak için ne zaman güvenle lazer tedavisi alabileceğinizi söyleyebilir.

Lazerler, cildi, saçı ve tırnakları etkileyen birçok rahatsızlığın tedavisinde önemli bir rol oynar. Son yıllarda lazer tıbbında pek çok ilerleme kaydedilmiştir. Dermatologlar bu ilerlemelerin yapılmasına öncülük ettiler.

Böyle bir gelişme, daha fazla insanın lazer epilasyonunu güvenle yaptırabilmesidir. Geçmişte sadece koyu renkli tüyleri ve açık tenli kişiler Epilasyon yaptırabilirdi. Günümüzde lazer epilasyon, açık renkli saçlı ve açık tenli hastalar ile koyu tenli hastalar için bir tedavi seçeneğidir. Bu hastalarda uygulama çok dikkatli yapılmalıdır. Dermatologlar, lazer epilasyonunu güvenli ve etkili bir şekilde sağlamak için hangi önlemleri almaları gerektiğini bilirler.

Lazer epilasyonun başarısını etkileyen faktörler nelerdir?

Epilasyon uygulmasında başarının ve verimin iyi şekilde sağlanabilmesi cihaz seçimi ve tercihi büyük önem arz etmektedir. Bu konuda yeterli bilgi ve birikime sahip olmayan. Kişilerin bu işleri kişilere uygulaması zararlı ve istenmeyen sorunlar ile karşı karşıya neden olacaktır.  Lazer epilasyon işlemi tercihi yapılırken mutlak suretle doğru bir analiz ve araştırma yapılması gerekmektedir.  Seçilen metodlar ve firmaların bundan önceki çalışmaları mutlak suretle incelenmelidir.

Epilasyon sistemlerinde başarının sağlanmasını etkileyen bir diğer önemli yöntem ise kıl ve cilt düzenidir. Bunun sebebi her kişinin kıl yapısı ve cilt yüzeyi farklılık göstermektedir. Koyu renk tüye sahip kişilerde uygulama da daha etkilidir. Açık renkli tüye sahip kişilerin diode lazer ile epilasyon yaptırması önerilir. Tüm bunların yanı sıra hormonal nedenlere bağlı olarak gelişen tüylenmenin. Lazer epilasyonla yok edilmesinden önce kişide var olan rahatsızlığın tedavi edilmesi son derece önemlidir.

Lazer epilasyonu kimler yaptırabilir?

Lazer epilasyon yaptırılması gereken zaman kişilerin ilk adet görme tarihin ile bağlantılıdır. Genel olarak epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin 2 sene düzenli adet görmesi önerilir.  Diğer bir değişle lazer epilasyona başlama yaşı 16-17 yaş aralığıdır.  Ancak sosyal endikasyonların var olması durumunda lazer epilasyona daha erken yaşlar da başlanabilmektedir.

 

 

Leave A Comment