Türkiye'nin Tek Resmi ve Ana Yetkilisi EVALife
Eva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer Epilasyon
+90 544 224 80 73
info@evalife.com.tr
Çarşı Mahallesi Yazar Sokak No:8A Kartal/İstanbul
Eva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer EpilasyonEva Life Diode Lazer Epilasyon

Lazer Epilayon Nasıl Yapılır

Lazer Epilayon Nasıl Yapılır

Lazer Epilayon Nasıl Yapılır ? Lazer epilasyon hizmetleri günümüzde bay ve bayanların yaygın olarak tercih ettiği güzellik hizmetleri arasında yer almaktadır. Lazer epilasyon uygulması ile istenmeyen tüylerden kurtulmak ve daha çekici bir görünüme sahip olmak için tercih edilmektedir.  Bay ve bayanlar birden farklı uygulama ile istenmeyen tüy ve kıllara karşı uygulama yapmaktadır. Bunlar yüksek acı hissi veren metodlar olarak dikkat çeksede kesin çözüm ve sonuçlar sunmayan uygulamalardır.  Ergenlik dönemine giren kız ve erkeklerin vücutlarının belirli bölgelerinde kıllanma ve tüylenmeler meydana gelmektedir.  Bu oluşan kıllanma ve tüylenme kişiler açısından estetik bulunmamaktadır. Genel olarak bu tüylenme bölgesel olarak sırtta,  kolda, ensede ve vücudunun görünüm açısından estetiği bulunmamaktadır.   Bunların giderilmesi amacı ile kişiler tüy dökücü kremler, ağda macunları ve jilet ile bu tüylerden kurtulmak istenmektedir. Ama bu yöntemler ilk uygulama esnasında başarılı olarak gözükselerde  2 hafta da kıllar geriye gür bir şekilde gelmektedir.  Bun tüylerden kesin olarak kurtulmak için ise lazer epilasyon sistemleri kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon nedir ?

Lazer epilasyon uygulaması istenmeyen tüylerden kurtulmak için önemli ve etkili bir yöntem olarak dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ağrısız ve acısız olarak uygulanan bu yöntem kıl köklerine gönderilen belli dalga boylarında lazer ışınlarının verilmesiyle. Kıl köklerinin deforme olarak kurutulması ile yapılmaktadır. Kıllar ve tüyler köklerinden besin alarak uzadıkları için  köklerin deforme olması kuruması ile yeniden ortaya çıkması imkansız olmaktadır. Lazer epilasyon uygulaması ile yapılan düzenli seansların yapılması neticesinde tamamen kurtulmak mümkün olmaktadır.

Lazer epilasyon ile vücutlarında istenmeyen bölgelerde ortaya çıkan tüylerden kurtulmak isteyen kişiler öncelikle bu işlemi yapacak olan epilasyon merkezleri hakkında bir ön araştırma yapmaları gerekmektedir. Bu araştırma neticesinde epilasyon merkezinin daha önceki uygulamalarda elde ettiği başarılar, ve uzmanlıkları hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Bu işlemin arkasından belirlenen epilayon merkezi ile iletişime geçilir.  Epilasyon merkezi ve uzmanı istenmeyen tüylerin meydana geldiği nokta da bir inceleme yapar.

Lazer Epilayon Nasıl Yapılır ?

Bu inceleme kıl köklerinin yapısı ve kıl miktarı hakkında bilgi verir ve bu bölgeye yapılacak epilasyon yönteminin belirlenmesi için bilgi verir. Daha sonra işlem için randevu tarihi ve kaç seans yapılacağı belirlenerek kişiye bu döneme kadar nasıl hazırlanması hakkında bilgi verilir. Epilasyon işlemi öncesinde kıllar jilet yada diğer yöntemler ile kısaltılır. Bunun sebebi ise lazer epilasyon işleminde gönderilen dalga ışınlarının direk kıl köklerine ulaşmasını sağlamaktır. Bu işlemde önemli olan ise ağda yöntemlerindeki gibi kılların direk kökten alınmaması gerekmektedir. Lazer epilasyon esnasında kılların sadece kısaltılarak görülmesi sağlanmalıdır.

Lazer epilasyon seansında kişinin ten ve kıl rengine göre verilecek ışın değeri ayarlanmaktadır. Kıl kökünü etkileyecek en uygun dozu ayarlamak en önemli unsur olmaktadır. Genellikle kıl köklerinin yoğunluğuna göre bu doz her bölge için ayr ayrı yapılmaktadır. Epilasyon sistemlerinde en başarılı sonuç doğru ayarlanılan ve doğru yapılan işlemler ile sağlanmaktadır.

Lazer epilasyon seanslarında süreç bölgelerin büyüklüğü ve kıl köklerinin yoğunluğa göre değişmektedir.  Lazer epilasyon ile kıl köklerinden tamamen kurtulmak 4 ila 8 seans ile mümkün olabilmektedir. Kişilerin ten rengi, kıl yoğunluğu ve bölgelerin büyüklüğüne göre farklılıklar gösterebilmektedir. Epilasyon işlemlerinin süresi ise  minik bölgelerde 5 dakika da tamamlanırken daha büyük bölgelerde ise 2 saat ve üzeri  olarak belirlenebilmektedir.

Lazer Epilasyon Seans Süresi

 Lazer epilasyon işlemlerinde bilinen herhangi bir yan etki bulunmamaktadır.  Lazer epilasyon işlemlerinin sağlık açısından da zararı bulunmamaktadır.  Epilasyon işlemlerinde amaç kıl köklerinde deformasyon yarartarak tekrardan çıkmasına engel olmaktır.  Lazer ışınları ile ısıtılan kıl kökleri yakılmaktadır. Bu da şu anlama gelmektir. Lazer ışınlarından kıl köklerine gönderilen enerji kıl kökü tarafından emilmektedir.  Emilen enerji kıl kökünde  ısıya dönüşür. Bu sayede kıl kökü kuruyarak tekrardan kıl üretememektedir.

Bu işlem sayesinde istenmeyen kıllardan tamamen kurtulmak mümkün olmaktadır. Bu işlemlerin tamamı mili saniyeler ile tamamlanmaktadır. Epilasyonda tüylerin büyüme evreleri olan anajen, katojen ya da telojen aşamalarının göz önünde bulundurulması işlemin etkisi bakımından çok önemlidir. Özellikle tüylerin gelişme evresinde epilasyon işlemiyle ısı verildiğinde o tüylerin yeniden çıkması engellenmiş olur. Zaten epilasyonda tüylerden tamamen kurtulabilmek için birden çok seans gerekmesi de tüylerin bu evreleriyle ilgilidir. Şöyle ki; aynı bölgedeki tüylerin hepsi aynı anda büyüme evresinde olmadığından, epilasyon hepsinde aynı tahrip etkisini yaratmıyor. Bir sonraki seansta büyüme evresinde olan kıllara etki edebilmek mümkün olabiliyor.

 

Leave A Comment